Labdarības programma skolās „Veido savu stāju!”

Oktobrī „Baltijas Fizioterapija” uzsāka ilgtermiņa labdarības programmu skolēniem „Veido savu stāju!”. Tās laikā augsti kvalificēti centra fizioterapeiti piedāvā bez maksas pārbaudīt skolēnu stāju.
Palīdzību var meklēt pie jebkura fizioterapeita, kurš praktizē darbošanos ar bērnu – tā var būt kāda poliklīnika vai privātā klīnika. Pēc konsultācijas arī varēs noskaidrot, vai bērnam ir vajadzīga specializēta aprūpe un nodarbības.
Stājas traucējumus rada gan iedzimtība, gan arī ikdienas darbības, piemēram, ikdienas pozas, ikdienas aktivitātes – vai bērns kustas, sporto, vai pavada laiku pie galda, kā arī kādu somu bērns nēsā.
Vēlamies savā programmā iekļaut arī skolas, kurās mācās bērni ar īpašām vajadzībām, tāpēc dosimies uz Rīgas sanatorijas skolu, un, es ceru, ka izveidosim ar šo skolu īpašu ilgtermiņa sadarbību. Sakumpuša mugura nebūt nav vienīgās sekas, kuru iemesls ir nepareiza stāja. Ja laikus netiek konstatēti un laboti stājas traucējumi, tie var kļūt par cēloni dažādām iekšējo orgānu saslimšanām, kā arī ietekmēt bērna emocionālo un garīgo līdzsvaru.” 
Kopš šā gada septembrī uzsākta labdarības programma „Veido savu stāju!”, „Baltijas Fizioterapija s” speciālisti pabijuši Āgenskalna ģimnāzijā, Āgenskalna sākumskolā un Rīgas Franču licejā, vēl šogad plānots apmeklēt Mārupes vidusskolu un Rīgas sanatorijas internātskolu. Nākamgad programma tiks turpināta.
Pārbaudes laikā fizioterapeiti katram skolēnam aizpilda īpašu detalizētu  konsultācijas lapu, kura turpmāk, ja ir nepieciešams, noder stājas korekcijai. Ja skola un skolēnu vecāki ir ieinteresēti turpmākajā sadarbībā, centrs „Baltijas Fizioterapija” gatavs veidot stājas korekcijas vingrošanas grupas, turpat skolās.
„Baltijas Fizioterapija” komandā darbojas 4 pieredzējuši fizioterapeiti - Elita Salgrāve, Elīna Piterāne, Nadežda Tabolo un Artūrs Ivuškāns, kuri specializējušies traumatoloģijā, sporta traumatoloģijā, neiroloģijā, ortopēdijā, manuālajā fizioterapijā, citās terapijās.

„Baltijas Fizioterapija” vadītāja Elita Salgrāve: "Bērna stāja uz pieaugušo stāju mainās 7 gadu vecumā un šajā laikā visi parametri tiek novērtēti kā pieaugušam cilvēkam. Ja vecākiem ir aizdomas par izteiktu asimetriju, tad var meklēt konsultāciju arī ātrāk.