Piedāvājam izglītojošu semināru ciklu

Šis septembris nāk ar lieliskiem jaunumiem.Turpmāk katra mēneša pēdējā trešdienā plkst 18:00 gaidīsim ciemos uz kādu no mūsu speciālistu sagatavotajiem semināriem, kuros apkopota gan profesionālā pieredze, gan akadēmiskās zināšanas. Dalības maksa vienam semināram - eur 15,00. Piesakoties uzreiz 3 vai vairāk semināriem - cena eur 12,00/par semināru.

 

28.septembris, trešdiena, plkst 18:00(Veiksmīgi noticis-nākamais seminārs plānots 2017.gadā, sekojiet informācijai)

Kā jauniešiem sagatavoties profesionālai sporta slodzei – fiziski un psiholoģiski.

Lektors. Elita Salgrāve, fizioterapeite, centra vadītāja. Pēdējos gados ikdienā strādā ar profesionāliem sportistiem, kā arī ar jauniešiem, kuri ir ceļā uz profesionālo sportu, arvien vairāk apzinoties personības lomu mērķu sasniegšanā.

Saturs. Personības attīstības un sporta psiholoģijas tēma. Kā labāk gatavoties profesionālai karjerai, kā sasniegt augstākos rezultātus, iegūt fizisko un psiholoģisko stabilitāti. Saturiski veidota no fizioterapijas skatījuma – kā organismu sagatavot profesionālai sporta slodzei.

Mērķauditorija. Jaunieši, kurus interesē karjera profesionālajā sportā, viņu vecāki.

Piezīmes. Iekļauti testi personības analīzei.

Dalībnieku skaits – līdz 20.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreiz. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

26.oktobris, trešdiena, plkst 18:00

Rudens depresīvie stāvokļi. Baha ziedi. (Veiksmīgi noticis)

Lektors. Jolanta Tabaka, sertificēta Baha ziedu terapeite.

Saturs. Rudens klāt. Nogurums, nomāktība vai nevēlēšanās darboties? Ko darīt un kā var palīdzēt Baha ziedi gada tumšajā periodā? Enerģijas trūkums, nomāktība, nogurums, sāk pārņemt neadekvāta vainas sajūta, ir grūtības koncentrēties un īstenot plānoto, miega traucējumi. Kuri Baha ziedu līdzekļi palīdz atgūt dzīves prieku, atjaunot enerģijas reserves, pārvarēt melanholiju un paaugstināt koncentrēšanās spējas?  Nāc un izzini sevi un augu sniegtās iespējas!

Mērķauditorija. Ikviens interesents

Dalībnieku skaits –līdz 20.

Piezīmes. Semināra dalībnieki saņems  kuponu eur 5,00 vērtībā,kuru var izmantot konsultācijai pie Baha ziedu terapeita līdz 31.12.2016.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreizhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

30.novembris, trešdiena, plkst 18:00 (Veiksmīgi noticis)

Interesentiem iespējams pieteikties papildus semināram - 2017.gada 1.februārī plkst 18:00

Stiepšanās – teorijā un praksē

Lektors. Lekciju un nodarbību vadīs fizioterapeite Evita Kuzņecova, kas ir izgājusi apmācību Thomas Myer’s Anatomy Trains (Anatomiskās ķēdes cilvēka ķermenī) un ikdienā praktizē un pilnveido iegūtās zināšanas un prasmes.

Saturs. Vesela ķermeņa pamatā ir pareizs līdzsvars starp muskuļu spēku un garumu. Tieši stiepšanās vingrojumi uzlabo ķermeņa lokanību un palīdz saglabāt vai uzlabot šo līdzsvaru. Pareizs muskuļu garums ir vesela mugurkaula un lielo locītavu pamatakmens, kas ir nozīmīgi ne tikai sēdoša darba darītājiem, bet arī fiziski smaga darba darītājiem, kā arī sportistiem. Vēl ar stiepšanās paņēmieniem veiksmīgi var samazināt muskuļu sāpes un saspringumu, kas rada muguras jostas daļas sāpes vai sāpes citās ķermena daļās un locītavās. Stiepšanās ir lielisks arī relaksācijas veids, pēc kura jūtams enerģijas pieplūdums.

Lekcijā būs iespējams sīkāk un padziļinātāk izprast miofasciālo ķēžu nozīmi cilvēka ķermenī, kas ir pareizas stiepšanās pamatā, kā arī nodarbībā būs iespēja apgūt pareizas stiepšanās paņēmienus, kas palīdzēs ikdienā mazināt nepatīkamo saspringumu plecu joslā vai muguras jostas daļā, kā arī atbrīvot muskuļus pēc saspringtas darba dienas vai smaga treniņa.

Dalībnieku skaits – līdz 12.

Piezīmes. Daļa semīnāra būs praktiska. Līdzi jāņem ērts tērps vingrojumu izpildei.

Mērķauditorija. Ikviens interesents.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreizhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

25.janvāris, trešdiena, plkst 18:00

Uztura bagātinātāji sportojot (Veiksmīgi norisinājies)

Lektors. Sporta zinātņu doktors, fizioterapeits Artūrs Ivuškāns.

Saturs. Seminārs sadalīts 2 daļās.

Pirmajā daļā tiks apskatīti galvenie uztura pamata principi, kuri būtu jāievēro cilvēkam, kurš veic regulāras fiziskās aktivitātes. Ūdens nozīme.

Otrajā daļā –dažādu populāru uztura bagātinātāju pielietojums:

  • uzlāde pirms treniņa,
  • treniņa laikā,
  • pēc treniņa atjaunošanās procesu veicināšana. 

Dalībnieku skaits-20.

Piezīme. Netiks apskatīti konkrētu firmu bagātinātāji, bet gan pats saturs.

Mērķauditorija. Sportisti-amatieri, fiziski aktīvi cilvēki, kuriem saistoša tēma.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreiz. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

22.februāris, trešdiena, plkst 18:00((Pārcelts uz 28.02.17)

Kas jāzina, uzsākot nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Lektors. Fizioterapeite Īrisa Mudrija.

Saturs. Par 21. g.s. ļaunāko slimību nenoliedzami tiek uzskatīts fizisko aktivitāšu trūkums mūsu ikdienā. Zems fizisko aktivitāšu līmenis veicina aptaukošanās problēmas, pārmērīgs stress neļauj organismam funkcionēt harmoniski un pasliktina jau esošo ķermeņa disbalansu.

Dzīve kustībā ļauj cilvēkam būt veselam un uzturēt labu fizisko formu, attīstīta muskulatūru un nodrošina pareizu stāju, kas labvēlīgi ietekmē visu pārējo ķermeņa sistēmu darbību. Kustības pozitīvi ietekmē arī nervu sistēmu, radot nomierinošu efektu un uzlabojot mūsu psihoemocionālo stāvokli.

Sevi aktivizēt var uzsākt jebkurā vecuma posmā, taču būtiski ir izvēlēties aktivitāti, kas piemērota ķermeņa patreizējam funkcionālajam stāvoklim, ņemot vērā tādus faktorus kā, vecums, fiziskā sagatavotība, trenētība, ķermeņa svars, sirds un asinsvadu sistēmas stāvoklis. Lai neapjuktu plašajā piedāvājumu klāstā, svarīgi apzināties katras aktivitātes plusus un mīnusus un izvēlēties savam ķermenim piemērotāko. Kāpēc visiem neder skriešana? Kādi ir nūjošanas ieguvumi? Kas mums jāzina par vingrošanu un dziļās muskulatūras nostiprināšu.

Mērķauditorija: Ikviens interesents.

Dalībnieku skaits - līdz 20.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreizhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

29.marts, trešdiena, plkst 18:00

Iepazīsti savu elpošanu!
 

Lektors. Fizioterapeite Elīna Lauva.

Saturs. Praktiska nodarbība ikvienam, kuru personīgos veselības un izzināšanas nolūkos interesē paplašināts stāsts par elpošanas funkciju(apvienojot anatomiju, fizioloģiju, psihosomatiku) un tās attīstīšanai piemērotiem elpošanas vingrinājumiem. Lieto pats un dalies ar domubiedriem! Fizioterapeits darbā ar ikkatru klientu daļu uzmanības vērš uz klienta elpošanas stereotipu, akcentējot pareizās nianses un stāstot par nevēlamajiem nepareizas elpošanas blakusefektiem, vispirms visu apgūstamo informāciju pārbaudot uz savas ādas. Starp citu, vai Jūs variet savus pirkstus pabāzt sev zem ribu galiem? Ja nevariet, un arī nezināt, kādēļ, Jums noteikti jāatnāk paklausīties!

Piezīme. Praktiska nodarbība. Vēlams uz nodarbību līdzi paņemt garu un platu šalli/lakatu.

Dalībnieku skaits – līdz 12.

Mērķauditorija. Ikviens interesents.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreiz.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

26.aprīlis, trešdiena, plkst 18:00

Ergonomika un drošība darbā

LektorsAlīna Koleda, fizioterapeite. Ar vieslekcijām par darba vides ergonomiku viesojusies vairākos uzņēmumos.

Saturs. Cilvēka dabā ir tieksme pielāgot apkārtējo vidi savām īpašajām vajadzībām. Runājot par darba ergonomiku ir jāņem vērā visi darba apstākļi, kas varētu sekmēt darbinieka labklājību, pašu darbu, darba procesu, slodzi un citus aspektus. Viens no galvenajiem ergonomikas uzdevumiem ir darbinieka veselības saglabāšana. Svarīgākie cilvēka kustību un balsta sistēmas slimību riska faktori ir piespiedu darba pozas, nepārtraukts muskulatūras saspringums un atkārtotas kustības. Ne vienmēr pielāgošanās norit dabiskā ceļā, bieži vien tā pieprasa individuālu pieeju. Lekcija ļaus saprast ergonomikas nozīmi ikdienā un darbā, tās laikā tiks apspriesti ergonomikas pamatprincipi, tās uzdevumi un aspekti darba procesā. Lekcijā būs iespējams sīkāk uzzināt par pozām un kustībām, kas izraisa saslimšanas, par drošām darba pozām un kustībām, un par to, kā samazināt kaitējumu veselībai, ja riska faktori tomēr pastāv.

Mērķauditorija. Darba aizsardzības speciālisti, sēdoša darba darītāji

Dalībnieku skaits-līdz 20.

Piezīmes.Seminārā laikā tiks apgūti vingrinājumi atpūtas pauzēm darba vidē.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreizhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

24.maijs, trešdiena, plkst 18:00

Bērna attīstība pirmajā dzīves gadā

Lektors. Sandija Bergmane, fizioterapeite. Ir vairāku gaidu pieredze darbā ar zīdaņiem un viņu vecākiem.

Saturs. Jau no piedzimšanas brīža bērniņš sāk iepazīt savu ķermeni, savas sajūtas un kustības un apkārtējo vidi. Lai būtu droši, ka bērniņa fiziskā attīstība notiek atbilstoši vecumam, ir būtiski zināt pareizas fiziskās un emocionālās attīstības stūrakmeņus, kā arī to ietekmējošus faktorus. Seminārā runāsim par bērna psihomotoro attīstību līdz gada vecumam, to ietekmējošos faktorus, kā un ko darīt vai labāk nedarīt, lai palīdzētu jaunu iemaņu attīstībā attiecīgā vecumposmā.

Mērķauditorija. Topošie un jaunie vecāki.

Vietu skaits – līdz 20.

Piezīme. Nākot divātā, katrs maksā 12eur.

Piesakies šim vai vairākiem semināriem uzreiz.  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeVRCvl0qy7-iODO-UOGYrbKnRT3hMI960ipimEKV6SymV3-g/viewform

 

Piedāvājam izglītojošu semināru ciklu