Komanda

Punktiņš

Ārsts Osteopāts

Mārtiņš Zuteris

Pieredze nozarē 5 gadi 

 

Sertificēts ārsts osteopāts, sertifikāta Nr. 67706 

Sertificēts Ģimenes ārsts, sertifikāta Nr. 67619 

 

Asociācijas: 

Baltijas Osteopātu asociācijas loceklis 

Ģimenes ārstu asociācijas loceklis 

 

Izglītība: 

2014-2019 Latvijas Universitāte, rezidentūra Osteopātijas specialitātē 

1997-2000 Latvijas Medicīnas Akadēmija, rezidentūra ģimenes ārsta specialitātē 

1990-1996 Latvijas Medicīnas Akadēmija, ārsta grāds. 

 

Papildus kursi: 

 

2020 – Starptautisks seminārs - Anatomija un biodinamiskā pieeja ārstēšanai 

2018 – šobrīd – Starptautisku semināru cikls - Ģimenes lauks, bērna veselība kā ģimenes lauka izpausme un sastāvdaļa. 

2017 – šobrīd – Starptautisku semināru cikls – Biodinamiskā osteopātija – I – VII 

2004-2018 – dažāda veida kursi, apmācības cikli un projektu vadība klīnisko pētījumu jomā sekojošās disciplīnās  onkoloģija, ķirurģija, traumatoloģija, uroloģija, pulmonoloģija, kardioloģija, dermatoveneroloģijaalergoloģijaimunuloģija, psihiatrija, neiroloģija, nefroloģija, gastroenteroloģija un endokrinoloģija. 15 gadu stāžs klīnisko pētījumu jomā, ieskaitot projektu aizstāvēšanu FDA un EMA. 

1996-2004 – dažādi padziļināti kursi neatliekamā medicīniskā palīdzībā un katastrofu medicīnā strādājot Katastrofu medicīnas centrā par daļas vadītāju. Pedagoģiskais darbs apmācot topošās medicīnas māsas neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā un katastrofu medicīnā. 

1988-1996 – darbs neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā 

 

 

Osteopātija man ir kā kvintesence tam ko esmu mācījies medicīnā līdz šim. Tas ir apvienojošais elements dažādām disciplīnām, kas ļauj skatīt cilvēku kopumā – apvienojot visas iespējamās dimensijas vienā veselumā. Osteopātija skata ķermeni, dvēseli un garu kā vienu veselumu.  

Mūsdienu medicīna ir daudz sasniegusi ejot dziļumā un detaļās, taču līdz ar to, brīžiem, ir zudis skats uz cilvēku kā vienotu sistēmu kopumā. Osteopātija palīdz saredzēt kopsakarības, atrast cēloņus un ārtstēt cilvēku kopumā. Osteopātija neārstē slimību bet cilvēku. Veicina veselību. Bieži iemesls sāpošam celim nav meklējams tikai locītavā, bet, iespējams, ka cēlonis jāmeklē nepareizā stājā, mazā iegurņa novietojumā , mugurkaulā vai daudzos citos iemeslos. Osteopāts seansa laikā pacietīgi atritina šo ne acīmredzamo cēloņu kamolīti un iedarbojas pēc iespējas precīzāk un efektīgāk. Te parādās māksla, meistarība, un nav robežu izaugsmei. Mani tas bezgalīgi aizrauj un dod gandarījumu. 

 Es nebeidzu brīnīties tam cik katrs cilvēks ir unikāls un man ir patiess prieks, ka pacienti man dod iespēju pieskarties katra unikalitātei un palīdzēt atrast ceļu uz veselība. Veselība ir tad kad mēs atgriežamies pie sevis un šis ceļš vienmēr ir unikāls.