Fizikālā terapija

28.09.2014

Rehabilitācijas procesā, ātrākam efektam, sāpju un iekaisumu procesu mazināšanai, kā arī traumētu orgānu un audu funkcijas atjaunošanai, tiek pielietotas arī fizikālās terapijas procedūras.

Mūsu centrā ir pieejamas vairākās fizikālās terapijas metodes: TENS, magnētterapija, ultraskaņas/fonoforēzes terapija.

TENS (transkutāna elektriskā nervu simulācija) ir viens no elektroanestēzijas, nervu un muskuļu stimulācijas veidiem. TENS laikā uz ādas tiek novietoti elektrodi, un tiek stimulēti nervu receptori. Visbūtiskākais procedūras terapeitiskais efekts ir pretsāpju iedarbība, kas pēc procedūras saglabājas 1 – 2 stundas.

Procedūras ilgums: 15-30 minūtes.

Magnētterapija (MT) ir fizikālās terapijas metode, kas ar drošu magnētisko lauku veicina audu asinsriti, mazina tūsku, iekaisumu un sāpes. MT izmanto, ārstējot saistaudu sistēmas, nervu sistēmas slimības, traumatiskus bojājumus, distrofiskas, deģeneratīvas un traumatiskas balsta - kustību aparāta slimības/bojājumus.

Procedūras ilgums: 15-30 minūtes.

Ultraskaņas (US) terapija ir fizikālās terapijas metode, kas darbojas, US viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Tādējādi, audu sasilšana aktivizē organisma bioķīmiskos un fizioloģiskos procesus: 

  • tiek nostiprināti saistaudi un paplašināti asinsvadi, uzlabojot mikrocirkulāciju un šūnu vielmaiņu,
  • tiek veicināta iekaisuma mazināšanās, šķīdināti rētaudi, uzlabota audu reģenerācijas un uzsūkšanās procesi,
  • samazinoties receptoru jūtībai, tiek mazinātas sāpes.

Procedūras ilgums: 5-10 minūtes.

Fonoforēze ir US fizikālās terapijas metode, kas darbojas, US viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Procedūra tiek izmantota, lai veicinātu ķermeņa terapiju ar medikamentiem.   

Procedūras ilgums: 5-10 minūtes.

Svarīgi!! Fizikālās procedūras drīkst nozīmēt tikai fizioterapeits, ģimenes ārsts, neirologs, traumatalogs vai kāds cita ārstniecības persona nevis pats pacients, tāpēc šī pakalpojuma saņemšanai “Baltijas Fizioterapijā” ir nepieciešams speciālista nosūtījums.

Cienot mūsu speciālistu laiku un zināšanas, par pēdējā brīdī atteiktu pierakstu (ar "pēdējā brīdī" tiek apzīmēts atteikums, kas veikts pieraksta dienā) tiek piemērota ''atteikuma nauda'' 50% apmērā no pakalpojuma cenas. Lūgums plānot savu pierakstu atbildīgi!