Fizioterapeita konsultācija

22.01.2015

Fizioterapeits ir rehabilitācijas speciālists ar augstāko medicīnisko izglītību, kas nodarbojas ar rehabilitāciju, profilaksi un izglītošanu dažādām jomās, piemērām, pie dažādām locītavu vai mugurkaula saslimšanām un traumām, pie muskuļu saslimšanām un traumām, nervu sistēmas saslimšanām un traumām, tostarp, galvas un muguras smadzeņu bojājumu sekām. Tāpat var palīdzēt pacientiem, kuriem ir sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas saslimšanas, pēcdzemdību un pēc operāciju periodā.  Fizioterapeits strādā ar grūtniecēm, jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā, zīdaiņiem, veciem cilvēkiem, arī ar jauniešiem, kuriem vajadzīga stājas korekcija.

Vairākumā šo gadījumu galvenās pacientu sūdzības ir par sāpēm, kuru cēloņi var būt dažādi, tāpēc pirmreizēja fizioterapeita konsultācija ir obligāta visiem fizioterapijas centra apmeklētājiem, jo konsultācijas laikā terapeits:

  • Ievāc anamnēzi (detalizētu saslimšanas vai traumas vēsturi),
  • Analizē veikto izmeklējumu rezultātus un slēdzienus,
  • Veic pacienta funkcionālā stāvokļa novērtēšanu, izmantojot klasiskās fizioterapijas metodes vai kinezioloģijas elementus,
  • Izejot no iegūtās informācijas, tiek formulēts fizioterapeita slēdziens un sastādīts rehabilitācijas vai fizisko aktivitāšu plāns, pacientam tiek skaidri definēti fizioterapijas mērķi un mērķu sasniegšanai terapeits var ieteikt individuālu ārstniecisko vingrošanu, grupu nodarbības vai citas fiziskās aktivitātes, masāžas, teipošanu, fizikālās procedūras vai citas ārstēšanas metodes,
  • Konsultācijas laikā terapeits var ieteikt veikt nepieciešamos papildus izmeklējumus vai griezties pie kāda cita speciālista,
  • Izglīto par ergonomikas jautājumiem, fizisko aktivitāšu dozēšanas principiem, pareizu vingrojumu izpildes tehniku, palīgierīču pareizu lietošanu un izmantošanu un citiem, ar fizioterapiju sasitītajiem, jautājumiem.

Uz konsultācijas nozīmēto laiku vēlams ierasties 10-15 minūtes ātrāk, lai piereģistrētu Jūsu datus un izveidotu pacienta medicīnisko karti. Vēlams līdzi ņemt veikto izmeklējumu, analīžu rezultātus un aprakstus. Pirmreizējas konsultācijas ilgums mūsu centrā ir 45-60 minūtes. Konsultācijas noslēgumā terapeits izsniedz Konsultācijas lapu, kurā norādīts fizioterapeita slēdziens un nepieciešamās ārstēšanas vai izmeklēšanas metodes. 

Fizioterapeita konsultācijas sniedz visi, mūsu centrā, strādājošie fizioterapeiti.
 
Cienot mūsu speciālistu laiku un zināšanas, par pēdējā brīdī atteiktu pierakstu (ar "pēdējā brīdī" tiek apzīmēts atteikums, kas veikts pieraksta dienā) tiek piemērota ''atteikuma nauda'' 50% apmērā no pakalpojuma cenas. Lūgums plānot savu pierakstu atbildīgi!