Lietišķā kinezioloģija

28.09.2014
Lietišķā kinezioloģija ir medicīnas nozare, kas diagnosticē un ārstē funkcionālus traucējumus organismā, izmantojot muskuļu testēšanu. Kinezioloģijas nodarbības laikā kineziologs, izvērtējot jūsu ķermeņa muskuļu darbību, novērš organisma darbības traucējumus. Kinezioloģijā tiek izmantotas anatomijas, fizioloģijas, neiroloģijas, biomehānikas un citu nozaru zināšanas, un terapijas laikā tiek izvērtēti Jūsu organisma emocionālie, bioķīmiskie un strukturālie aspekti.
Par lietišķās kinezioloģijas pamatlicēju tiek uzskatīts ārsts – hiropraktiķis no Mičiganas(ASV), George Goodheart, kurš 1964.gadā atklāja, ka ķermeņa pozas maiņa saistīta ar muskuļiem, kas nespēj veikt savu darbu  un ir vāji, tos testējot.
Pakāpeniski attīstoties lietišķajai kinezioloģijai, atklājās konkrētu muskuļu saistība ar konkrētiem iekšējiem orgāniem, mugurkaula skriemeļiem, meridiāniem, dažādu mikroelementu un vitamīnu deficītu organismā, emocijām un daudzām citām likumsakarībām.

Šai reflektoro likumsakarību ķēdītei pilnvērtīgi nefunkcionējot, rodas vāji muskuļi, kas, savukārt, maina cilvēku stāju un gaitu, radot sāpes pārslogotajos muskuļos, locītavās, mugurkaulā, galvassāpes, roku tirpšanu, nogurumu, darbaspēju samazināšanos, emocionālas problēmas un citas sūdzības.

Kineziologa uzdevums ir, izvērtējot visus šos aspektus, atrast piemērotāko terapijas veidu – locītavu mobilizāciju, miofaciālās, kraniālās vai viscerālās tehnikas, meridiānu metodi, nutrientu terapiju vai diētterapiju un novērst problēmu cēloni.
Lietišķā kinezioloģija palīdz cilvēka ķermenim atjaunot savas pašārstēšanās un pašatjaunošanās spējas.
 
Lietišķā kinezioloģija mūsu centrā nav izšķirta kā atsevišķa pozīcija cenrādī. Tā tiek izmantota kā viena no darba metodēm fizioterapeita konsultācijas laikā, kā arī terapijas plāna realziācijas laikā, pēc nepieciešamības. 
Mūsu centrā visi fizioterapeiti darbā izmanto kādu daļu no lietišķās kinezioloģijas iespējām, taču vislielākā pieredze mūsu centrā ar šo metodi ir sekojošiem speciālistiem:
  • Elita Salgrāve, fizioterapeite, centra vadītāja
  • Artūrs Ivuškāns, 
  • Evita Kuzņecova,
  • Liene Glāzniece, 
  • Jurģis Eglītis,
  • Ivita Ornika,
  • Īrisa Mudrija.
 
Cienot mūsu speciālistu laiku un zināšanas, par pēdējā brīdī atteiktu pierakstu (ar "pēdējā brīdī" tiek apzīmēts atteikums, kas veikts pieraksta dienā) tiek piemērota ''atteikuma nauda'' 50% apmērā no pakalpojuma cenas. lūgums plānto savu pierakstu atbildīgi.